Era kominów systemowych

Era kominów systemowych

Od wielu lat budując dom nie wyobrażaliśmy sobie tej konstrukcji bez tradycyjnego komina, który przede wszystkim był wykonywany z cegły. Idąca do przodu technologia spowodowała, że znana nam wcześniej technika ustąpiła miejsce innym, lepszym rozwiązaniom. Liczne zmiany w technice grzewczej doprowadziły do tego, że coraz częściej wybieramy kominy systemowe.

Dlaczego powstał komin systemowy?

Najczęściej aby ogrzać swój dom wykorzystujemy do tego piec, który jest opalany drewnem, czy też węglem. Podczas danego procesu, który sprawia, że w budynku staje się ciepło i przyjemnie, wydziela się również dym posiadający bardzo wysoką temperaturą. To właśnie na nią nasz komin musi być niesamowicie odporny, a więc dawny wybór materiału jakim była i nadal w wielu przypadkach jest cegła, był zrozumiały.

 

Czasy jak wiemy ulegają zmianie, a my chcemy aby nasze życie stawało się prostsze, lepsze jakościowo oraz coraz bardziej funkcjonalne. Z tego też powodu na rynku pojawił się komin systemowy, który w dużej mierze nam to zapewnia. Jaki był powód jego powstania? Otóż coraz więcej osób zaczęło w swoich domach instalować kotły olejowe oraz gazowe. Nie byłoby w tym nic złego gdyby nie fakt, że spaliny pochodzące z tych urządzeń posiadają niską temperaturę oraz wydzielają spore ilości pary wodnej. Dodatkowo w wyniku tego procesu powstaje dosyć niebezpieczny kondensat zawierający groźne substancje chemiczne, wskutek których nasza cegła użyta do konstrukcji komina po prostu niszczeje.

 

Komin systemowy standard do zabudowy jednorodzinnej.

fot. pixup.pl | Komin Systemowy Standard

Chcąc ratować sytuację wprowadzono pewne rozwiązanie, którym był montaż tzw. ceglanych murów. Ich głównym zadaniem było chronienie cegły przed działaniem wszechobecnych spalin. Zabezpieczające wkłady były wykonywane z azbestu, a następnie przerzucono się na stal. W późniejszym czasie na rynku zaczęły pojawiać się kominy budowane ze stali kwasoodpornej, ale nadal były montowane jako wkład zabezpieczający do tradycyjnego komina. Nie trzeba było jednak długo czekać bowiem w bardzo szybkim czasie zaczęto również montaż niezależnych kominów systemowych.

 

Dostępny w naszej ofercie komin systemowy jest o wiele lepszą alternatywą od tradycyjnego, znanego nam wszystkim komina. Jest przede wszystkim bezpieczniejszy. Wykonany z naturalnych materiałów sprawia, że uważa się go za produkt ekologiczny czyli nie szkodzący naszemu środowisku. Gwarancją jego jakości jest też odporność na pracę w ciężkich warunkach. Zamawiając nasz komin systemowy jesteśmy pewni, że będzie on służył na bardzo długie lata czego dowodem jest nasza 30-letnia gwarancja. U nas kupują państwo gotowy produkt, który nie jest jednym z setek dostępnych na rynku, a tym co na nim najlepsze.